Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sowaW dniach 2 i 9 marca 2018 r.

o godz.10:00 w Bibliotece Miejskiej

odbyły się WARSZTATY HAFTU

MATEMATYCZNEGO,

które poprowadził dla nas 

pan Jerzy Wisiński - prezes UTW

Lidzbark.

Zdobyta wiedza i umiejętności zapewne

 przydadzą się paniom z sekcji

 rękodzieła , które uczestniczyły

 w warsztatach.

 

W ramach podziękowania za przeprowadzone zajęcia - pani Ewa Wyżlic wręczyła

upominek , wykonany podczas rękodzieła i  robótek ręcznych naszego UTW.  

                                   

                                               

II Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów    07.III.2018. odbył się

II Ogólnopolski Kongres Rad

Seniorów którego tematem

przewodnim było „Powszechność

gminnych Rad Seniorów w Polsce”.

W spotkaniu wzięli udział delegaci z 64

Rad Seniorów z całego kraju.

 

Była to okazja do wymiany doświadczeń i wypracowania lokalnych rozwiązań ,

zarówno rad z dłuższym stażem , jak i tych ,które dopiero  zostały powołane .

W kongresie brali udział również przedstawiciele rządu , parlamentarzyści ,

naukowcy  i samorządowcy. Kongres odbywał się w Centrum Kongresowym

w Krakowie . Kongres zwrócił się do  seniorów z przesłaniem oraz przyjął uchwały:

1) O nowelizacji  ustawy o samorządzie gminnym

2) O powołaniu Rzecznika Praw Starszych

3) W sprawie ustawy o mieszkalnictwie dla osób starszych

4) W sprawie podjęcia priorytetowych i skutecznych działań dla polityki 

   geriatrycznej w służbie zdrowia

5) O systemie komunikowania się z osobami starszymi przez władze państwowe

   i samorządowe wszystkich szczebli.

Kongres powołał nowy Zarząd OPoWRS na II kadencję 2018 - 2020.

Przewodniczącą została ponownie pani Barbara Szafraniec z Krakowa.

W skład Zarządu wszedł przewodniczący MRS z Działdowa – kol. Jerzy Gezek.

Naszą radę reprezentował jej przewodniczący Lech Bober.

 gruzja1Dnia 21.02.2018 r. studenci UTW

spotkali się z panem Michałem

Szulimem - dziennikarzem, socjologiem,

muzykiem zespołu Plateau ,

podróżnikiem i autorem książki

"Miejsce za miejscem".

 Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu

i uczestniczyliśmy w doskonałej prezentacji na temat Gruzji. Przenieśliśmy się

do tego niewielkiego kraju w górach Kaukazu, w którym Polacy są szczególnie

serdecznie witani. Prelegent oprowadził nas po tym pięknym, górzystym kraju.

Zwrócił uwagę na regionalną kuchnię (szczególnie pyszne placki chaczapuri,

pierożki chinkali, znakomite wina i gruzińską czaczę).

Poznaliśmy Tbilissi - stolicę Gruzji z jej zabytkami, baniami, górską kolejką

w centrum miasta. Wyruszyliśmy z autorem książki w podróż po tym gościnnym,

 pięknym, chociaż niebogatym kraju. Podziwialiśmy górskie krajobrazy

 i niezwykłe zabytki ( cerkwie, twierdze, wykute w skale miasta).

Słuchacze byli zafascynowani opowieścią naszego gościa.

Po spotkaniu można było nabyć książkę podróżnika z autografem autora.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie.

szwecja

Informujemy, że wszystkich

wpłat na wycieczki należy

dokonywać w biurze UTW

do końca marca 2018r.

w  następujących kwotach:

 

* Gniezno                        -    80 zł (całość)

* „Piękne Kaszuby”         -   220 zł (całość)

                 * „Promem do Szwecji”   -  450 zł ( lub  I rata : 200

        * Góry Stołowe – Praga - Karkonosze  - 700 zł (I rata : 200 zł lub 400 zł )

                                                 HARMONOGRAM ZAJĘĆ UTW   Semestr II 2017/2018   0d 5.II.18r.

Lp. Przedmiot Dzień tygodnia Godz. zajęć Miejsce zajęć, prowadzący Data zajęć

1

Zajęcia na siłowni

poniedziałek

12:00- 12:45

Siłownia MOSiR

Instruktor Jakub

W każdy poniedziałek

(wyjątek: 2  i  30 IV )

  2

 Zajęcia z historii miasta

i powiatu

      15:15-16:45

Biblioteka Miejska    Działyńskich 2A;

dr Andrzej Korecki

  5 II, 5III, 9 IV, 7 V

3

     Spotkania z Biblią

15:15-16:45

Biblioteka Miejska ,Działyńskich 2A;

   Ks. Tomasz

19 II, 19 III, 23 IV,

21 V

4 Zajęcia ruchowo -gimnastyczne 17:00 – 17:45 Gimnazjum, sala gimnastyczna: Anna Sapała-Ponieważ      od 5 II co tydzień
////// ///////////////////////////////////// //////////////////// //////////////////////////// ////////////////////////////// ///////////////////////////////
5 Zajęcia komputerowe w ramach projektu „E-kompetencje bez barier”

wtorek

 

9:00-12:00 Biblioteka Miejska ,Działyńskich 2A;sala komputerowa; p. Leszek Kędziorski

od 6 II co tydzień

6 Klub Interesującej Książki

      14:15-15:00

(I wtorek m-ca)

Biblioteka Miejska, Działyńskich 2A; Dział Dziecięcy; Aneta Rogowska

6 II, 6 III, 10 IV ,8 V

7 Zajęcia z  literatury 15:00-15:45 Biblioteka Miejska, Działyńskich 2A;sala regionalna; Barbara Jasiak

6 II, 20 II ,6 III,

20 III, 10 IV, 24 IV,

8 V, 22 V

8 Zajęcia przyrodniczo-ekologiczne 15:45-16:30

Biblioteka Miejska ,Działyńskich 2A;sala regionalna;

 Adam Olszewski

6 II, 20 II, 6 III,

20 III, 10 IV, 24 IV,

8 V, 22 V

9

Sekcja brydżowa

16:30-18:00

Biblioteka Miejska ,Działyńskich 2A; 

G. Milewski

6 II, 20 II ,6 III,

20 III, 10 IV, 24 IV,

8 V, 22 V

10

Sekcja gimnastyczno –   

       rekreacyjna      

17:00-17:45

Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Tysiąclecia ; Sala Fitness,

M. Rymer

6 II, 20 II ,6 III,

20 III, 10 IV, 24 IV,

8 V, 22 V

11

Zajęcia gimnastyczne

z elementami tańca

17:00 – 17:45

Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Tysiąclecia ; Sala Fitness,

M. Rymer

13 II, 27 II, 13 III,

27 III, 17 IV, 15 V

12        Nordic Walking

środa

           10:00

Zbiórka przy małym mostku

Koordynator E.Grzonkowska

Od 7 II co tydzień
13 Język niemiecki      15:30- 16:15

  Zespół Szkół im.C.K. Norwida,

Sala niemieckiego;

J.Kardela

7 II, 21 II, 7 III,

21 III, 11 IV, 25 IV,

         9 V, 23 V

14 Język angielski 16:00 – 16:45

Gimnazjum – SP 3

(sala j. angielskiego)

I.Markuszewska

7 II, 21 II, 7 III,

21 III, 11 IV, 25 IV,

         9 V, 23 V

15 Chór 16:30 – 18:00 Gimnazjum ,Sala muzyczna; Marek Piątkowski

7 II, 21 II, 7 III,

21 III, 11 IV, 25 IV,

         9 V, 23 V

///// ///////////////////////////////////////

/////////////////////////////

///////////////////////////// ///////////////////////////////

16

Zajęcia kulinarne

czwartek

8:15 – 10:30

ZSZ Kurzętnik

Bożena Zalewska

    8 II, 22 II, 8 III,

22 III, 12 IV, 26 IV,

10 V, 24 V

17 Rękodzieło i robótki ręczne

   10:30 – 12:45

(3 godz. lekcyjne )

Biblioteka Miejska, Działyńskich 2A;    H. Karczyńska

   8 II, 22 II, 8 III,

22 III, 12 IV, 26 IV,

10 V, 24 V

18

Język rosyjski

14:30-15:15 Biblioteka Miejska, Działyńskich 2A;    L. Karczyńska

   8 II, 22 II, 8 III,

22 III, 12 IV, 26 IV,

10 V, 24 V

19

Zajęcia z geografii

 i krajoznawstwa

15:15 – 16:45

Zespół Szkół im.C.K. Norwida,

B. Siemianowski

    8 II, 22 II, 8 III,

22 III, 12 IV, 26 IV,

10 V, 24 V

20

//////

Zajęcia gimnastyczno-rekreacyjne

//////////////////////////////////////

Igr. 16:00-16:45

IIgr.17:00-17:45

/////////////////////////////

Zespół Szkół im.C.K.Norwida

(sala fitness) Barbara Trzcińska

//////////////////////////////

8 II, 22 II, 8 III,

22 III, 12 IV, 26 IV,

10 V, 24 V

///////////////////////////////

21 Wyjazd na basen – sekcja pływacka „ŻABKA

  Według

  ustaleń

         8:30

Basen-Grudziądz

Koordynator

   Daniela Brzeska

21 Sekcja rowerowa sobota             10:00

I zajęcia

od 7 IV

21 Zajęcia kabaretowe Lilia Karczyńska

  W zależności od                potrzeb

                                                                      

                                                                      TYGODNIE PRACY:

                                               

     Miesiąc          Tygodnie pracy         
 LUTY          5 – 8    i   19- 22
 MARZEC          5 - 8    i   19 - 22
 KWIECIEŃ          9 - 12  i   23 - 26
 MAJ          7 - 10   i   21 - 24

Najbliższe

Brak wydarzeń
lipiec 2018
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
sierpień 2018
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2