Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

plakat green veloZapraszamy na spotkanie z Dariuszem Marcinkowskim - podróznikiem i autorem książki "Green Velo na dwa razy". 

zaproszenie

   15 listopada w "Pawim Oczku" w Tylicach odbyła się uroczystość pięciolecia UTW w Nowym Mieście Lubawskim połączona z inauguracją roku akademickiego 2017/2018.

    Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, władze miasta i powiatu,dyrektorzy placówek oświatowych, instytucji, przedstawiciele lokalnych mediów, naczelny redaktor "Głosu Seniora',sympatycy i przyjaciele UTW, prof. Stefan Smoczyński- pełnomocnik rektora UWM ds.UTW, delegacje zaprzyjaźnionych uniwersytetów z Ostródy, Działdowa, Nidzicy i Lidzbarka Welskiego.

   Imprezę poprowadził bardzo zgrany duet- Mirosława Piwowarczyk i Mirosław Jasiak. Studentki z "Teatru stolikowego" prowadzonego przez Barbarę Jasiak, przedstawiły wiersz "Pięciolecie UTW",którego autorem jest Mirosław Litka.

    Prowadzący powitali gości i studentów. Prezes Lech Bober przedstawił historię uniwersytetu i podziękował wszystkim przyjaciołom i sponsorom za wspieranie działalności UTW.

    Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy składali gratulacje, życzenia. kwiaty i upominki.

    Ks. proboszcz Zbigniew Markowski pobłogosławił zebranych na dalsze lata pracy.

    Duże zainteresowanie wzbudziła multimedialna prezentacja "5 lat działalności UTW" przygotowana przez Krzysztofa Wietechę we współpracy z Barbarą Kant-Maciejewską, Barbarą Jasiak i Lechem Boberem, która ukazała wszystkie aspekty działalności uniwersytetu.

    Kolejnym punktem było rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018. Odśpiewano "Gaudeamus igitur". Prezes Lech Bober, prof. Stefan Smoczyński i burmistrz Józef Blank wręczyli indeksy siedmiorgu nowo przyjętym studentom.

     Część artystyczną rozpoczął występ chóru "Dysonans" pod batutą Marka Piątkowskiego. Kabaret "U3Wu" prowadzony przez niezastąpioną Lilię Karczyńską rozbawił zebranych do łez. Zwieńczeniem występów był recital znanego nam śpiewaka, ks. dr Zbigniewa Stępniaka (bas) i Natalii Kłykowej (fortepian).

    Impreza zakończyła się wspólnym toastem i poczęstunkiem.

    Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki oraz foldery, przygotowane przez Barbarę Jasiak i Barbarę Kant-Maciejewską, które są doskonałym podsumowaniem pięciu lat naszej pracy.

 

 

Wyróżnienie dla Prezesa

Podczas uroczystości 5-lecia UTW nasz prezes Lech Bober otrzymał statuetkę Ambasadora Głosu Seniora i Ogólnopolskiej Karty Seniora za działania we wdrażaniu i popularyzowaniu w/w projektów na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Statuetkę wręczył obecny na uroczystości Łukasz Salwarowski - prezes Stowarzyszenia Manko i redaktor naczelny "Głosu Seniora". 

 

IMG 20171113 101645 113.11.2017 r. w Bibliotece Miejskiej odbył się interesujący  wykład dr Agnieszki Kowalskiej z Katedry Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie inaugurujący nowy rok akademicki UTW 2017/2018 w Nowym Mieście Lub.

Prelegentka przedstawiła  katalog praw pacjenta w służbie zdrowia uregulowanych Ustawą z dn.6.11.2008 r. o prawach pacjenta i Rzecznika Praw Pacjenta. To bardzo ważne i cenne dla każdego informacje i wskazówki, jak zachować się w trudnych życiowych sytuacjach, jak rozmawiać z personelem medycznym, jak i gdzie dochodzić swoich praw jako pacjenci lub ich bliscy, bądź osoby przez nich upoważnione.

Prelegentka podkreślała, że najważniejszym prawem pacjenta jest – prawo do informacji Warto o tym pamiętać.

Wykład wzbudził duże zainteresowanie wśród obecnych słuchaczy, skłonił również do przemyśleń i refleksji.

dscn3110 picture59ff0ac1bfffcZ okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości 4 listopada 2017r. w Wiejskim Domu Kultury w Łąkorzu odbył się IV Festiwal  Piosenki Patriotycznej pod patronatem wójta gminy Biskupiec  oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Łąkorzu.  Przestronną  salę wypełniły chwytające za serce popularne piosenki patriotyczne w wykonaniu zespołów z Łąkorza, Zbiczna, Karbowa (2), Lubawy, Kurzętnika, Rypina, Tylic, Świecia, solistki z Brzozia oraz naszego chóru "Dysonans".

Zaśpiewaliśmy powszechnie znany utwór "Wojenko, wojenko" oraz wzruszającą "Modlitwę obozową". Wróciliśmy z dyplomem i okolicznościowym pucharem ufundowanym przez Starostę nowomiejskiego. Oprócz indywidualnych występów był czas na wspólne śpiewanie. Spotkanie zakończył pyszny obiad przygotowany przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich.

zusW dniu 26 października w bibliotece odbyło się spotkanie z przedstawicielkami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z Iławy, które przekazały nam wiedzę na temat funkcjonowania ZUS oraz odpowiedziały na te nawet najbardziej zawiłe pytania, które dotyczą realcji nas - Seniorów z tą instytucją.

Szkoda tylko, że nie wszyscy studenci chcieli skorzystać z porad naszych gości.

Najbliższe

Brak wydarzeń
listopad 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31